×

شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس

دارای گواهی رتبه بندی احراز صلاحیت در شورای عالی انفورماتیک و
عضور سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

فرصتهای شغلی

چنانچه متقاضی همکاری با این شرکت هستید لطفا روی لینک زیر کلیک و فرم را پر کنید. (فرم  استخدام) 

آدرس شرکت

تهران، عباس آباد، هویزه غربی، خیابان یوسفی، پلاک7، ساختمان هرمزگان، واحد 1

لوکیشن از روی نقشه

Parsis Design Department | copyright 2019 all rights reserved

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

رئیس سازمان فضایی خبر داد: پوشش ارتباطات ماهواره‌ای برای ۱۰۰۰ روستا فراهم شد

رئیس سازمان فضایی ایران از برقراری پوشش ارتباطات ماهواره ای ۱۰۰۰ روستا خبر داد و گفت: در مواقع بحران برای پایداری شبکه ارتباطی از ارتباطات ماهواره ای استفاده خواهیم کرد.

بنا براین گزارش، رویداد «ماهواره مخابراتی؛ نقش توسعه‌ای و اقتصادی آن» با هدف بررسی بازار رو به رشد صنعت فضایی و فرصت‌های پیش رو برای کسب‌وکارهای جدید در این حوزه، صبح امروز دوشنبه ۲۵ شهریورماه در وزارت ارتباطات برگزار شد.

این رویداد توسط سازمان فضایی ایران و با همکاری پژوهشگاه فضایی و شرکت‌های خصوصی ارائه دهنده خدمات ماهواره‌ای، با هدف معرفی کاربردها، خدمات و سرویس‌های نوین ماهواره‌های مخابراتی، بازار بزرگ و رو به رشد این صنعت و بسترها و فرصت‌های پیش رو برای کسب‌وکارهای جدید برگزار شد.

این رویداد در محورهایی چون وضعیت بازار مخابرات ماهواره ای، اثرات کلان توسعه فناوری ماهواره در اقتصاد کشور، نقش ماهواره های مخابراتی در گسترش استفاده از ۵G و اینترنت اشیا، مدیریت طیف فرکانس در ماهواره های مخابراتی، منظومه ماهواره های مخابراتی و نقشه راه ساخت ماهواره مخابراتی برگزار شد.

در این مراسم مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران گفت: اولین اقدام برای عدم تصدی‌گری دولت در صنعت مخابرات ماهواره ای در کشور تصویب پروانه اپراتور ماهواره های مخابراتی بود که این مهم با همکاری سازمان فضایی ایران و سازمان تنظیم مقررات و با حمایت وزارت ارتباطات انجام شد. همچنین این امکان فراهم شده که صندوق توسعه ملی ۸۰ درصد وام ۸ ساله این اپراتور را تضمین کند.

براری تاکید کرد: صنعت ماهواره های مخابراتی یکی از مهمترین صنایعی است که می‌تواند به رشد چشمگیر نیاز به ارتباطات و خدمات در دنیا از جنبه‌های مختلف پاسخ دهد و موضوع استفاده بهینه، موثر و اقتصادی از این زیرساخت، همیشه مورد توجه کشورهای پیشرفته و در حال توسعه در دنیا بوده است. از این رو بهره‌برداری از ماهواره‌های تجاری با پیشرفت‌های فناوری و استفاده از مدل‌های جدید خدمات، رفته رفته به صنعتی حیاتی، پرسود و با صرفه اقتصادی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰۰ روستای جدید با پوشش ماهواره ای، مشکلاتشان برطرف شده است، گفت:برای ارتباط رسانی بیش از ۴۰ هزار روستا و ۶۰ هزار آبادی می توان از ارتباطات ماهواره های مخابراتی استفاده کرد. در این راستا با شرکت ارتباطات زیرساخت مذاکراتی داشته ایم تا در شرایط بحران و به منظور آنکه پایداری ارتباطات در شهر یا استان حفظ شود از پشتیبان ماهواره ای استفاده کنیم.

رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه اقتصاد فضایی باید حداقل یک و نیم میلیارد دلار از سهم اقتصاد را داشته باشد، افزود: بیش از ۲۵ نقطه مداری به نام ایران به ثبت رسیده و در صورتی که کنسرسیوم های ماهواره ای شکل بگیرند می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

براری پیش بینی کرد که طی ۶ سال آینده رشد ۱۰ برابری مصرف خدمات ماهواره ای را شاهد خواهیم بود و این صنعت باعث توسعه منظومه های مخابراتی می شود.

همزمان با این سمینار، پنل تخصصی با عنوان «بررسی ضرورت تشکیل اپراتور ماهواره ای بومی و چالش های آن» برپا شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 رتبه برتر