Chat GPT

Chat GPT

اساساً، ChatGPT یک «چت‌بات» (Chatbot) مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند هر سوالی را جواب دهد. چت جی پی تی می‌تواند موضوع‌ها و مباحث پیچیده‌ای را در حوزه‌های تخصصی مختلف مثل ریاضی، فیزیک، علوم مختلف و برنامه نویسی را درک کند.

ربات پاسخگوی ChatGPT می‌تواند مسائل پیچیده در سطح دانشگاهی و حتی بالاتر را حل کند، همچنین مطالب وبلاگی تولید کند، متن آهنگ بسازد، صفحات HTML بسازد کدهای برنامه نویسی بزند و سایر مواردی از این دست را انجام دهد.

چگونه از ChatGPT استفاده کنیم؟

    دسترسی پیدا کردن به ChatGPT ساده است (البته نه برای کاربران داخل ایران، بدلیل فیلترینگ). در حال حاضر ChatGPT نسخه ۳.۵ به رایگان برای همه از طریق ثبت‌نام در سایت open ai دسترس قرار دارد.

اگرچه برای کاربران داخل ایران (که شماره تلفن همراه آن‌ها مربوط به کشور ایران است) در حال حاضر به دلیل تحریم‌ها امکان ثبت‌نام وجود ندارد، مگر آنکه بتوانیم از شماره تلفن دیگری (مثل شماره‌های مجازی) و یا دوستان و فامیل خارج از کشوراستفاده کنیم. ضمن اینکه ظاهراً با آی پی ایران، صفحه ChatGPT در وب‌سایت سازنده آن، یعنی OpenAI باز نمی‌شود و لازم است به هر نحوی IP دستگاه تغییر داده شود.

ابزارهای مشابه Chat GPT

    با توجه به چالش‌های زیاد استفاده از وبسایت رسمی chat gpt، توصیه می‌شود به جای آن، از هوش مصنوعی بینگ یا همان BingAI یا بات‌های تلگرامی استفاده شود. BingAI که محصول شرکت مایکروسافت است در ایران بدون نیاز به ابزار تغییر IP در دسترس است و همچنین بصورت وب سرویس در برنامه Microsoft Edge وجود دارد و قابل استفاده است و همچنین با جستجوی عبارت «ChatGPT» در تلگرام می‌توان به بات‌های مختلف مبتنی بر چت جی پی تی دسترسی پیدا کرد.

کاربران ایرانی چگونه باید از ChatGPT استفاده کنند؟

    همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، وب سایت OpenAl برای ساخت حساب و دسترسی به ChatGPT شماره‌های ایران را پشتیبانی نمی‌کند. از این رو کاربرانی که از داخل ایران قصد استفاده از gpt chat را دارند باید از ابزارهای تغییر آی‌ پی استفاده کنند. همچنین برای دسترسی به شماره‌ تلفنی که OpenAl از آن پشتیبانی کند، باید به سراغ شماره‌های مجازی بروند البته که شماره های مجازی رایگان که در دسترس عموم است را سایت Open Ai تشخیص میدهد و به آن ارور میدهد اما بعضی سایت ها با پرداخت مبلغ اندکی شماره های مجازی مختص خودتان را اراعه میدهند مانند سایت ایرانی کارد.

با استفاده از این سرویس شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای به عنوان اجاره‌ شماره تلفن، یک شماره‌ عادی را دریافت کرده و برای ورود به سرویس‌ها یا وب‌ سایت‌هایی که از شماره‌های ایران پشتیبانی نمی‌کنند از آن استفاده کنید. پس از تغییر آی‌ پی و وارد کردن شماره‌ مجازی به وب سایت OpenAl می‌توانید روند ساخت حساب و ورود به ChatGPT را تکمیل کرده و به این ترتیب دیگر مشکلی بابت ورود به Chat GPT از ایران نداشته باشید.


مزایا و معایب ChatGPT چیست؟

    چت جی‌ پی‌ تی نیز مانند تمامی فناوری‌های موجود، از مزایای متعددی برخوردار بوده که همین امر سبب می‌شود تا کاربران زیادی نسبت به استفاده از آن اقدام کنند. از طرفی از آن‌جایی که ChatGPT یک فناوری و هوش مصنوعی جدید و نوپاست، بدیهی است که هنوز ایراداتی به آن وارد باشد. در ادامه به مزایا و معایب ChatGPT میپردازیم.


مزایای ChatGPT

    از جمله مزایای ChatGPT می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • استفاده از ChatGPT رایگان بوده و تنها با ثبت‌نام در وب سایت OpenAl امکان استفاده از آن وجود دارد.

  • ChatGPT درک کاملی از زبان‌های نوشتاری گوناگون دارد مانند فارسی و …

  • ChatGPT می‌تواند مسائل مربوط به کدنویسی را برطرف کرده و به حل مسائل ریاضی بپردازد.

  • ChatGPT امکان مکالمه‌ انسان‌ها با هوش مصنوعی را به شیوه‌ای طبیعی فراهم می‌کند.
  • از آنجایی که ChatGPT یک فناوری چندمنظوره و تطبیق‌پذیر است می‌توان از آن برای آسان کردن فرآیند تولید محتوا و توسعه‌ نرم‌ افزارها استفاده کرد.

معایب ChatGPT

از جمله معایب و نقطه ضعف‌هایی که به ChatGPT وارد است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • در برخی مواقع ChatGPT قفل شده و قادر به پاسخگویی سوالات نیست که البته در چنین مواردی با تغییر برخی کلمات در سوال پرسیده شده می‌توان مشکل را برطرف کرد.

  • از آنجایی که داده‌های وارد شده به ChatGPT از پیش تعیین شده هستند، ممکن است استفاده‌ طولانی مدت از آن منجر به تولید محتواهای تکراری شود.

  • از آنجایی که ChatGPT دارای بیان متقاعدکننده‌ای بوده، ممکن است در برخی موارد پاسخ اشتباهی به سوالات داده و در عین حال پاسخ درست جلوه کند.

  • تقاضای بالا برای استفاده از ChatGPT به واسطه‌ رایگان بودن آن ممکن است سبب کاهش سرعت عمل آن شده و یا آن را به طور کلی از دسترس خارج کند.

  • از آنجایی که ChatGPT یک فناوری نوپاست، ممکن است در پاسخگویی به سوالات جهت‌گیری داشته و جانبدارانه پاسخ دهد.
  • امکان استفاده از ChatGPT از ایران به سهولت دیگر کشورها نبوده و کاربران باید فیلترها و محدودیت‌های مختلفی رو دور بزنند.
 

خلاصه ای درباره ی Chat Gpt

ChatGPT یک چت ربات بوده که مبتنی بر هوش مصنوعی و توسط شرکت OpenAl ساخته شده است. این هوش مصنوعی به واسطه‌ قابلیت مکالمه و امکان تولید متون قابل فهم برای انسان می‌تواند در پاسخگویی به بسیاری از سوالات به انسان‌ها کمک کرده و در حل مباحث پیچیده‌ای مانند ریاضی، فیزیک، برنامه‌نویسی و… کمک‌کننده باشد. ChatGPT را می‌توان یک ربات مبتنی بر دیالوگ در نظر گرفت که می‌تواند در تمام امور مربوط به متون نوشتاری به انسان‌ها کمک کند.

شما تا به حال از این تکنولوژی بهره برده‌اید؟ به نظرتان تا چه حد استفاده از این هوش مصنوعی در ایران آسان است؟ اطلاعات شما در زمینه chat gpt login چقدر است، اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید خوشحال می‌شویم آن را با ما به اشتراک بگذارید. پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از سایت پارسیس برای دوستانتان که به هوش مصنوعی و تکنولوژی جدید علاقه دارند بفرستید تا آنها هم آگاهی بیشتری کسب کنند؛ با سپاس.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.