بدون وارد کردن فرمول از اکسل سوال کنید!

بدون وارد کردن فرمول از اکسل سوال کنید!

با آخرین به‌روزرسانی اکسل، کاربران می‌توانند از‌این‌پس بدون واردکردن فرمول، درباره‌ی داده‌ها از اکسل سؤال کنند . همچنین  امکان ثبت فرمول به آسانی در نرم افزار صورتهای مالی تلفیقی  وجود دارد  و کاربران میتوانند فرمول های نوشته شده را مشاهده و بازبینی نمایند

در جریان کنفرانس ایگنایت ۲۰۱۹، مایکروسافت درباره‌ی آخرین به‌روزرسانی برنامه‌ی اکسل اعلام کرد کاربران می‌توانند ازطریق آخرین نسخه‌ی این برنامه از قابلیت‌ جدیدی بهره‌مند شوند. البته  این ویژگی جدید فقط دردسترس Office Insiders قرار دارد و به کاربران اجازه می‌دهد  بتوانند همان‌طورکه با فرد ایستاده درمقابلشان صحبت می‌کنند، با اکسل نیز وارد گفت‌وگو شوند. درنتیجه، کاربران میتوانند سؤالات خود را با اکسل مطرح کنند و پاسخ‌ را خیلی سریع و بدون نیاز به نوشتن فرمول دریافت کنند.

h;sg

مایکروسافت درباره‌ی این قابلیت جدید این‌گونه توضیحات داده است:

قابلیت «پرسش به زبان طبیعی انسانی» (Natural Language Query) گامی دیگر برای دسترسی بهتر و مؤثرتر کاربران به داده‌‌ها است.  کاربرانی که به تازگی اکسل را آموخته اند ، دیگر به نوشتن فرمول‌های مختلف برای دسترسی به اطلاعات خاص نیازی ندارند. 
در نظر داشته باشید در‌حال‌حاضر، گوگل در برنامه‌‌ی Google Sheets، ویژگی مشابهی دراختیار کاربران قرار می‌دهد. ناگفته نماند گاهی اوقات گوگل در پیداکردن داده‌ها به‌خوبی می‌تواند به کاربران کمک کند و گاهی اوقات نیز نمی‌تواند داده‌های مرتبط را ارائه دهد. حال باید ببینیم اکسل چگونه می‌تواند این کار را در‌مقایسه‌با Google Sheets به‌خوبی انجام دهد.

براساس اعلام مایکروسافت، این ویژگی فقط یکی از قابلیت‌های است که کاربران می‌توانند در به‌روزرسانی جدید از آن بهره‌مند شوند. به‌لطف یادگیری ماشین مبتنی‌بر هوش مصنوعی، قابلیت‌های کاربردی‌تری ازجمله توانایی اکسل در درک بهتر داده‌های ورودی و ارائه‌ی اطلاعات اضافی درباره‌ی داده‌های جغرافیایی و سهام نیز به صفحات گسترده‌ی اکسل اضافه می‌شود. 

 نمونه‌‌‌سؤالاتي که ممکن است کاربران با اکسل مطرح کنند ارائه نشده است.

کارشناسان تهيه صورت های مالی از اكسل برای  تهیه گزارشات استفاده میکنند .اکسل  به واسطه ی فرمول نویسی قوی و گسترده  و رابط کاربری خوب باعث محبوبیت  است . همچنين نرم افزار صورت مالی تلفیقی پارسيس در جهت سهولت کار کاربران طراحی و تولید گردیده است .

در نرم افزار صورتهای مالی تلفیقی پارسیس نیز کاربران میتوانند بدون افزودن فرمول های یادداشت های تسهیلات و … از زیر سیستم پارسیس جهت محاسبات این نوع یادداشت ها استفاده نمایند .

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.