تولید محتوا

تولید محتوا

روزانه بیش از چند میلیون پست وبلاگ، سایت و… منتشر‌ می‌شود، پس شما نیاز به یک محتوای خوب برای معرفی محصول یا خدمت خود به دیگران یا همان جامعه‌ هدف خود دارید. بنابراین بسیاری از افراد به نوعی در طول روز در حال تولید محتوا و انتشار آن هستند، اما کسی از بین آن‌ها می‌تواند موفق و پولساز شود که بتواند مخاطب بیشتری جذب کند و مخاطب را تحت تاثیر قرار بدهد .

دراینجا سوال ابتدایی مطرح می‌شود که منظور از تولید محتوا چیست؟ آیا با روش های تولید محتوا آشنایی دارید؟ چگونه محتوایی با کیفیت و مناسب تولید کنیم که در بازدید سایت تاثیر داشته باشد؟ آیا برای جذب مخاطب بیشتر و تحت تاثیر قرار دادن مخاطب باید فوت و فن کوزه گری را برای تولید محتوا به صورت حرفه ای بلد باشیم.

« فراموش نکنید که محتوای شما با مخاطب حرف می زند، پس باید جذاب و با کیفیت باشد. »

تولید محتوای با کیفیت برای یک سایت باعث می شود تا رتبه وبسایت به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. محتوا در واقع همان چیزی است که باعث انتقال اطلاعات و تجربه‌ها می شود. این اطلاعات و تجربه‌ها به وسیله ی ابزارها و روش‌هایی، از منبع به مقصد که کاربر است، منتقل می شوند. محتوا همه‌جا حضور دارد، در اینترنت، تلویزن، رادیو، دیسک‌ها، ذخیره‌کننده‌ها، کتاب‌ها، مجله‌ها، تابلوهای شهری دیجیتال و غیردیجیتال، رویداد، سخن‌رانی‌ها و بسیاری موارد دیگر. پس باید گفت که محتوا یک ضرورت غیرقابل انکار است.

در واقع می‌توان گفت تولید محتوا یک هنر است. این موضوع بسیار فراتر از نوشتن یک مطلب است. در همین راستا نگارش و نگهداری یک متن مناسب بخشی از فرآیند تولید محتوا است.

تولید محتوا یک راه عالی برای انتقال اطلاعات به افراد و جذب مشتریان در مورد محصولات، خدمات و شرکت شما‌ است. همچنین تولید محتوا برای جذب مشتریان و حتی ایجاد یک جامعه مصرف‌کننده برای محصول یا خدمت شما یک راه عالی و فوق‌العاده است.

جو پولیزی که بنیانگذار  (content marketing institute ) CMI  است محتوا را این طوری تعریف میکند : “محتوا اطلاعات ترغیب کننده ای هست که به مخاطب اطلاع رسانی میکند ، با مخاطب تعامل ایجاد میکند و برای مخاطب جذاب است.” پس جو پولیزی سه تا ویژگی جالب برای محتوا در نظر میگیرد و میگوید محتوا اولا از جنس اطلاعات است،  در ضمن نه هر نوع اطلاعات خامی بلکه اطلاعاتی که با مخاطب حرف میزند و ارتباط برقرار میکند و در عین حال هم برای مخاطب جذاب است.

دلایل متعددی را می‌توان برای تولید محتوا بیان نمود، برخی از این دلایل که نیاز به تولید محتوا را نشان می‌دهند در زیر آمده‌اند:

 • محتوا هسته اصلی کار شما است.
 • محتوای شما با مخاطب هدف ارتباط برقرار خواهد کرد.
 • محتوا یک روش مطمئن برای افزایش بازدید سایت یا صفحه شما است.

برای اینکه تولید محتوا به درستی انجام گیرد بهتر است از افراد متخصص و مترجم ها در این مورد استفاده شود تا محتوای تولید شده ناب و با کیفیت باشد. محتوای تولید شده ترکیبی از مطالب، تصاویر، فایل های قابل دانلود و… است. برای تولید محتوا تکنیک‌های زیادی وجود دارد که در زیر برخی از این تکنیک‌ها بیان شده‌اند:

 1. داشتن ایده برای تولید محتوا
 2. تهیه کردن لیستی از کلمات کلیدی
 3. استفاده از ابزارهای تولید محتوا
 4. نوشتن عنوان در تولید محتوای گیرا و جذاب
 5. چک کردن محتوای وبسایت های رقیب
 6. در نظر داشتن نیاز کاربران
 7. دقت در موضوع مورد نظر
 8. بررسی موضوع با مطالعه چندین مقاله
 9. داشتن لیستی از مقالات تولیدی خود
 10. تولید مقالات آموزشی
 11. افزایش ترافیک از طریق تولید محتوا
 12. بیان رازها و افسانه های کسب وکار خود
 13. رعایت تکنیک های سئو
 14. رعایت نکات نگارشی در تولید محتوا
 15. نوشتن مطالب طولانی
 16. استفاده از متا تگ توضیحات
 17. استفاده درست از کلمات کلیدی
 18. استفاده از لینک داخلی بین صفحات وب سایت
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.