تولید کننده محتوا کیست ؟ انواع تولید کننده محتوا چه ویژگی‌هایی دارند.

تولید کننده محتوا کیست ؟ انواع تولید کننده محتوا چه ویژگی‌هایی دارند.

همانطور که در مطلب تولید محتوا به آن اشاره کردیم، انواع مختلف تولید محتوا وجود دارد. بنابراین، برای هر نوع محتوایی، نیازمند شخصی با توانایی ها ومهارت های آن شخص در آن زمینه می‌باشد. تولید کننده محتوا کسی است که انواع محتوا مثل متن، صوت، ویدئو ، تصویر و… در وب سایت و نرم افزار و سایر چند رسانه ای ها  را به هدف های خاصی برای مخاطب های خاصی خلق و ایجاد میکنه و بعد هم اون رو از طریق کانال های خاصی منتشر میکنه تا به دست مخاطب مورد نظر برسد و مصرف شود.

بنابراین تولید کننده محتوا به کسی می گویند که در مورد یک موضوع یا ایده مطالبی را بنویسد. یک تولید کننده محتوا باید خلاق باشد و درک درستی از موضوعی که قرار است بنویسد داشته باشد، تا بتواند با دقت بسیار بالا مطالب را بیان کند. همچنین این مطالب باید شفاف گفته شود تا اثر کافی را بر روی مخاطب خود بگذارد.

ویژگی های تولید کنندگان محتوا

تولید محتوا یک شغل است و کسی که محتوا تولید می کند، باید این کار را به دید یک شغل نگاه کند. در نتیجه شخصی که تولید محتوا می کند، باید یکسری وظایف را به عنوان کارمند برای خود در نظر بگیرد و آن ها را رعایت کند. در غیر این صورت نمی تواند مطالب مفیدی را ارئه کند و در نهایت از کار باز می ماند.

به طور کلی هر شخصی که به عنوان تولید کننده محتوا فعالیت می کند، می بایست دارای ویژگی هایی به طور عمومی باشد. اولین ویژگی خلاقیت می باشد. اصلا مهم نیست شما در چه قالبی تولید محتوا انجام می دهید، باید خلاق باشید. حتما باید با توجه به هدف مشخصی تولید محتوا را انجام دهید. خلاصه گویی کنید و از روده درازی پرهیز کنید. وظایف و مهارت‌های یک تولید کننده محتوا بصورت زیر است:

  • مسئولیت پذیری

اولین وظیفه ی یک تولید کننده محتوا مسئولیت پذیری است. فرد تولیدکننده محتوا باید مسئولیت کارهای خود را به عهده بگیرد. کپی برداری از متن های دیگران نشان دهنده ی نداشتن مسئولیت پذیری تولید کننده محتوا است. اگر قرار باشد هر کسی مطلبی را از جایی کپی کند و به اسم خودش در سایت قرار دهد. رفته رفته انگیزه ی نوشتن مطالب جدید از بین می رود و دیگر کسی نمی تواند مطلب جدید منتشر کند.

  • دلسوزی

تولید کننده محتوا باید دلسوز باشد، یعنی هرمطلبی را وارد نوشته ی خود نکند. اینترنت پر است از مطالبی که تولید کننده های محتوا آن ها را به اشتباه و به خاطر شایعات نوشته اند، که متاسفانه هیچ پشتوانه ی علمی ندارد.

  • کامپیوتر

امروزه اکثرا همه در خانه هایشان کامپیوتر دارند و یا با آن آشنایی دارند. اما تولید کننده های محتوا همگی باید، نرم افزار های آفیس را در سطح حرفه ای بلد باشند و یا یادبگیرند تا کار برایشان راحتتر شود.

  • خلاقیت

مسلما برای خلق یک نوشته ی جدید شخص علاوه بر داشتن دانش باید خلاقیت هم داشته باشد.

  • نویسندگی

نویسندگی مهارتی است که به وسیله ی علاقه در فرد ایجاد می شود، اما اصولی هم دارد که باید رعایت شود.

  • نرم افزارهای تخصصی

پر کاربردترین نرم افزار فوتوشاپ است، که اشخاصی که تولید محتوا می کنند باید به آن مسلط باشند.البته نرم افزار های متعددی وجود دارد

 در ادامه در رابطه با چند نوع از انواع تولید محتوا صحبت خواهیم کرد و خواهیم گفت که هر تولید کننده محتوا در هر زمینه نیازمند چه تخصص ها و ویژگی هایی هستند.

تولید محتوا
  • تولید کننده محتوا متنی

ساده ترین و پرکاربرد ترین محتوا، محتواهای متنی می باشد. شخصی که تولید کننده محتوا متنی می باشد، اگر بخواهیم به طور کلی در رابطه با ویژگی های آنان صحبت کنیم، در یک کلمه می توان گفت که باید نویسنده خوبی باشد. امروز تولید کننده محتوا که در زمینه نوشتن مقاله، مطلب، یادداشت و غیره فعالیت می کند، مورد نیاز همه کسب و کارها می باشد.

تولید محتوا متنی در عین سادگی ولی فعالیتی سخت می باشد. این تولید کننده محتوا می بایست به اصول و قواعد نگارش تسلط کامل داشته باشد. باید به نویسندگی علاقه مند باشد. یا به بیات دیگر باید نویسنده خوبی باشد، تا بتواند محتوا متنی مناسبی را تولید کنند.

از دیگر ویژگی های تولید کننده محتوا متنی می بایست به این نکته اشاره کرد که باید زیاد بخواند. حتما شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که منظور از این عبارت چیست؟ تولید کننده محتوا متنی به دلیل اینکه شغلی را که انتخاب کرده است، به نوعی نویسندگی می باشد. می بایست از لحاظ مطالعه نیز در وضع مطلوبی به سر ببرد. هر چقدر نویسنده بیشتر مطالعه داشته باشد، واژگان بیشتری در ذهن او وجود خواهد داشت که به او در نویسندگی کمک خواهد کرد. ویژگی بعدی آن ساده فهم نوشتن می باشد. تولید کننده محتوا متنی می بایست به نحوی مقاله یا مطلب خود را بنویسد که هر فردی بتواند آن را درک کند.در تولید محتوای وب سایت ها ، وبلاگ ها، نرم افزار های چند رسانه ای از تولید کننده محتوا استفاده میشود

 

  • تولید کننده محتوا  صوتی

نوع دیگری از تولید محتوا، تولید محتوا صوتی می باشد که مثال ساده آن پادکست می باشد. امروزه پادکست ها از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردار هستند و بسیاری از افراد هر روز ساعاتی از روز را به شنیدن پادکست می گذرانند.این امکان در نرم افزار های تلفن همرا قابل دسترس میباشد

اولین ویژگی یک تولید کننده محتوا صوتی،  داشتن صدا می باشد. چون به هرحال مخاطبین شما به صحبت های شما گوش می دهند. بنابراین داشتن صدای خوب مهمترین ویژگی یک تولید کننده محتوا صوتی می باشد. دومین ویژگی تولید کننده محتوا پادکست، داشتن بیان خوب می باشد. شما می بایست متنی را که آماده کرده اید تا آن را به صورت صوتی ضبط کنید را بیانی خوب و جذاب ادا کنید، تا مخاطبان شما به درستی صدا شما را بشنوند و از آن لذت ببرند.

  • تولید کننده محتوا ویدئویی

تولید محتوا ویدئویی امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس پژوهش هایی که صورت گرفته است، مردم بیشتر تمایل دارند ویدئو و تصویر ببینند به جای آنکه مطالعه کنند و مقاله بخوانند. تولید کننده محتوا ویدئویی شخصی می باشد که ویدئو، تصویر و کلیپ تولید می کند. شما باید هدف خود را از تولید ویدئو در ابتدا مشخص کنید. قصد دارید پیامی را انتقال دهید، یا قصد سرگرمی دارید. هدف شما از تولید محتوای ویدئویی هرچه که باشد، شما می بایست عنصر خلاقیت را در آن وارد کنید، تا برای مخاطب جذاب و گیرا باشد.

  • تولید محتوا در قالب عکس

از عکاس ها می توان به عنوان نمونه خوبی از تولید کننده محتوا یاد کرد. عکاس ها زمانی که تصویری را ثبت می کنند، در اصل آنها تولید محتوا می کنند. یکی دیگر از افرادی که در قالب عکس می تواند تولید کننده محتوا نامیده شود، گرافیست ها می باشند. این افراد می توانند با ذوق و خلاقیت خود، تصویرهای بی نظیری را به وجود آورند، که به عنوان یکی از روش های تولید محتوا به کار آید. نباید فراموش کنید که عکس و تصویر یکی از بهترین روش های تولید محتوا می باشد، به گونه ای که  نرم افزار های موبایل ، وب  و شبکه های  اجتماعی  ازجمله اینستاگرام بر پایه عکس و تصویر شروع به فعالیت کرد.

منابع: سایت رایامارکتینگ/ الومحتوی/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.