انواع خدمات حسابداری

انواع خدمات حسابداری

خدمات حسابداری یکی از خدمات تخصصی در زمینه مدیریت صورتهای مالی و تلفیقی محسوب می شود که توسط اشخاص و یا شرکت های خدمات حسابداری ارائه می گردد.شرکت پارسیس یک از ارائه دهندگان نرم افزار صورتهای مالی و تلفیقی است.در ادامه مطلب به کاربرد خدمات حسابداری در شرکت هاپرداخته شده است.

 • خدمات حسابداری:

خدمات حسابداری به خدمات مالی گفته می شود که برای مدیریت امور هزینه ها و اقدامات مالی واحد های اقتصادی، صورت می گیرند. از آغاز سال مالی تا اتمام آن، از مهم ترین و اساسی ترین اقدامات مالی تا پیچیده ترین آنها، جز خدمات حسابداری به شمار می روند که با توجه به نوع کسب و کار، انواع مختلفی دارند.نرم افزار صورتهای مالی و تلفیقی خدمتی جدید در حسابداری برای تهیه صورت های مالی را ارائه می دهد.

 • انواع خدمات حسابداری:
از آنجایی که برخی از کسب و کارها خدمات مالی و حسابداری خود را برون سپاری می کنند. این خدمات به شرکت ها یا موسسه هایی واگذار می گردد که انجام خدمات حسابداری وصورتهای مالی و تلفیقی را بر عهده می گیرند. در این خصوص بایستی به این موضوع توجه داشت که این گونه شرکت ها چه اقداماتی را انجام می دهند. از جمله خدمات شرکت های حسابداری می توان به موارد زیر اشاره نمود که به 4 شکل کلی تقسیم می شوند.
 • خدمات مشاوره حسابداری:
خدمات مشاوره حسابداری معمولا مورد توجه سازمان ها و کسب و کار هایی قرار می گیرد که خود دارای تیم حسابداری می باشند و نیاز دارند که برای مدیریت بهتر امور مالی خود، از مشاور مالی، کمک بگیرند. این نوع از خدمات حسابداری، با نظارت با ارائه مشاوره مالی، به بهبود فرآیند آن کسب و کار کمک می نماید.
لازم به ذکر است که امکان دارد این مشاوره به صورت موردی صورت گیرد و یا این که شرکت مورد نظر بخواهد در تمام زمینه ها، خدمات مشاوره دریافت نماید. از طرفی ممکن است از شرکت خدمات حسابداری، نظارت و ارسال موقت یک حسابدار درخواست گردد. بنابراین می توان گفت این نوع از خدمات حسابداری (مشاوره) کاربرد زیادی دارد و می تواند کسب و کارها را از انتخاب نرم افزار های حسابداری تا بسیاری از مسائل مالیاتی آنها یاری نماید.

انواعی از خدمات مشاوره حسابداری:

 • ارائه مشاوره در زمینه امور مالیاتی
 • مشاوره در زمینه تنظیم قراردادها
 • تجزیه و تحلیل صورت های مالی از جمله صورت سود و زیان، ترازنامه و …
 • مشاوره در زمینه مصاحبه و استخدام نیروی حسابدار
 • بررسی سیستم ها و فرآیند های مالی و ارائه مشاوره و پیشنهاد در این زمینه و…
خدمات پشتیبانی و فنی حسابداری:
خدمات پشتیبانی، فنی و عملیاتی در حسابداری، نوع دیگری از خدمات حسابداری می باشد که این نوع از خدمات عملیاتی به شمار می روند که شامل راه اندازی سیستم های مالی، اتوماتیک سازی امور حسابداری در واحد های اقتصادی می شود.
این نوع از خدمات که جز مهم ترین و اساسی ترین خدمات حسابداری به شمار می روند، با پشتیبانی شرکت های خدمات حسابداری همراه می باشند که جزئیات این خدمات، با توجه به نیاز های حسابداری در هر مجموعه، متفاوت می باشد.
چند مورد از خدمات فنی- عملیاتی شرکت های حسابداری:  
 • طراحی سیستم حسابداری و انبارداری پیشرفته و متناسب با نیاز
 • اجرا و راه اندازی نرم افزار حسابداری و ارائه خدمات پشتیبانی
 • اجرا و راه اندازی سیستم مالی و حسابداری مانند حضور و غیاب و …
خدمات اجرایی حسابداری:
این نوع از خدمات حسابداری، به طور معمول تمامی اقدامات اجرایی در زمینه حسابداری را بر عهده دارد که برخی از این امور برون سپاری و بخش دیگری از آن به وسیله تیم حسابداری سازمان مربوطه صورت می گیرد.
در این گونه موارد، شرکت هایی که از خدمات اجرایی استفاده نمایند، از خدمات عملیاتی مشاوره نیز بهره کافی می برند.
در این نوع از خدمات حسابداری ممکن است یک نیروی حسابدار خبره برای شرکت یا سازمان مورد نظر فرستاده شود و امور حسابداری مجموعه به وی محول گردد. از برخی خدمات اجرایی حسابداری می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • امور حسابداری حقوق و دستمزد
 • ارسال لیست بیمه و مالیات حقوق
 • انجام عملیات حسابداری شرکت ها
 • تهیه صورت های مالی و حسابرسی آنها
شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس علاوه بر خدمات پشتیبانی و فنی در امور  نرم افزار صورتهای مالی و تلفیقی قادر به ارائه چندین خدمات منحصر به فرد نیز در زمینه های کاری خود می باشد که با مراجعه به لینک زیر می توانید مشاهده نمایید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.