گام های مورد نیاز در پیاده‌سازی وب‌سایت

گام های مورد نیاز در پیاده‌سازی وب‌سایت

طراحی وب سایت سفارشی به این معناست که وب سایت مد نظر شما باید از نظر نیازمندی ها تحلیل شده و هویت آن بررسی شود. در واقع تفاوت طراحی سفارشی با پکیج های وب سایت آماده این است که سطح تغییرات درآن بالاتر بوده و هزینه های طراحی وب سایت در آن متفاوت است. در ادامه گام‌هایی که برای طراحی وب سایت مورد نیاز است را بررسی می‌کنیم.

قدم اول

قدم اول پس از تصمیم به طراحی و پیاده سازی یک وب سایت سفارشی این است که هویت وب سایت چه منظر ظاهر و گرافیک و چه از نظر مجموعه امکانات بررسی شود. اگر رنگ و فونت خاص برای وب سایت در نظر دارید، اگر وب سایتی خاص به عنوان الگو مد نظر دارید، اگر برای سبد خرید طراحی ویژه ای مد نظر دارید یا اسلایدری با انیمیشن جذاب می خواهید از آن تصویری تهیه کرده و در جلسه ای که برای بررسی خواسته های شما با تیم طراحی وب سایت گذاشته می شود آن را مطرح کنید.

علاوه بر ظاهر و گرافیک اگر مدل کسب و کار و نیز فرآیندهای وب سایت شما از وب سایت دیگری الگو می گیرد یا حاصل خلاقیت و تفکر شماست و یا روال های موجود در سازمان یا شرکت شما را شبیه سازی می کند، همه امکانات و ویژگی های مورد نظرتان را یادداشت کنید.

قدم دوم

در گام دوم با این فکر کنید که آیا وب سایت مورد نظر شما قابلیت شکسته شدن به چند فاز را دارد یا خیر؟ آیا هسته ی اولیه ی وب سایت شما می تواند از سایر امکانات و ویژگی های آن جدا شود؟ اگر این طور است حتما به فازبندی پروژه خود فکر کنید. انجام این کار به شما در کاهش هزینه و ریسک و افزایش تمرکز در کسب و کارتان کمک شایانی خواهد کرد.

قدم سوم

در گام سوم به این فکر کنید که آیا وب سایت شما در آینده به اپلیکیشن موبایل در کنار خود نیاز خواهد داشت یا خیر؟ فکر کردن به این مسئله از این جهت دارای اهمیت است که توسعه وب سایت با در نظر داشتن اپلیکیشن در کنار آن، به صورت سرویس گرا انجام خواهد شد و این موجب کاهش هزینه های شما برای ساخت اپلیکیشن موبایل خواهد شد. در واقع در صورت نیاز شما به اپلیکیشن تیم فنی وب سایت شما را به صورت سرویس گرا طراحی خواهد کرد تا وب سرویس های آن در اپلیکیشن موبایل هم قابل استفاده باشد.

قدم چهارم

در قدم بعدی به میزان بودجه و زمانبندی خود فکر کنید. انتظارات و توقعات خود را براساس این دو تنظیم کنید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که وب سایت های بزرگی مانند پی سی دانلود در طی سالیان طولانی به جایگاه کنونی با این سطح از امکانات و کیفیت رسیده است. از خود بپرسید که آیا برای پشتیبانی طولانی مدت این وب سایت از لحاظ محتوا و تحویل خدمات آماده هستم یا خیر. اگر یک ایده کسب و کار جدید را در سر دارید آیا برنامه ای بلند مدت برای رقابت در فضای پیچیده ی وب دارید؟

قدم آخر

نهایتا به روش تبلیغ و بازاریابی وب سایت خود فکر کنید.

 وقت و انرژی و بودجه ای جدا برای افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو کنار گذاشته اید؟ آیا به تبلیغات بنری در وب سایت های دیگر فکر کرده اید؟

  به معرفی سایت از طریق شبکه های اجتماعی فکر کرده اید؟ اینها سؤالاتی هستند که بی شک روزی با آن مواجه می شوید. پس همین امروز به آنها فکر کنید و اگر نیاز به کمک داشتید با ما تماس بگیرد.

شرکت توسعه فناوران نو آوران پارسیس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.